ד"ר עידית מהרשק
רופאת עיניים

בהסדר עם כללית מושלם, לאומית, מאוחדת, מכבי שב״ן  וביטוחים פרטיים

רופא עיניים

העיניים חשובות לנו ואנו שמים לכך לב שאנו מרגישים שינוי בעיניים, פתאום הראו לא חדה או שיש יובש בעיניים. הפנייה אל רופא עיניים לעיתים סובלת דיחוי ולעיתים לא.  רופא עיניים המומחה באבחון וטיפול בבעיות או במחלות הקשורות למערכת הראייה והעין. רופא עיניים עובר התמחות ארוכה הכוללת לימודים תאורטיים רבים והתמחות מעשית בבתי החולים, כל רופא לומד תחום התמחות שבו הוא מתמקצע וזהו עיסוקו העיקרי.

תפקידו של רופא עיניים הוא אבחון של בעיות ראיה ומתן טיפול. רופא עיניים שפיעה באופן מיידי על איכות החיים של המטופלים.

הכשרה אקדמית

רופא העיניים עובר התמחות בתחום שבו הוא מומחה, מעברו לשנות הלימוד והתמחות בעיניים, הרופא בודק תחום התמחות אחד שבו הוא מומחה ועובר בחינות הסמכה של ההתמחות. מעבר לכך רופא עיניים יכול לעסוק גם בהוראה וייעוץ בהתאם לניסיון שלו בתחום.

רופא עיניים מומחה

התרומה המרכזית של רופא עיניים היא ביכולתו לטפל בבעיות רפואיות שונות, כגון קטרקט, גלאוקומה, אי שוויון באישונים, ולטפל במקרים רבים הקשורים לעיניים. הוא מספק טיפולים ממוקדים המאפשרים למטופלים לחזור לשגרת חיים תקינה ולהתמודד עם אתגרים יומיומיים בצורה אופטימלית. בחלק מהמקרים תפקיד הרופא לבצע בדיקות עיניים על מנת לאבחן בשלב מוקדם בעיות שונות כגון גלוקומה או רטינופתיה. שחלק מהבעיות בעיניים קשורות למחלות כגון בעיות נוירולוגיות, לחץ דם וסוכרת.

רופאי עיניים פרטיים | רופא עיניים ברעננה | רופא עיניים בשרון | רופאי עיניים מומלצים | רופא עיניים פרטי מומלץ
רופא עיניים פרטי | רופא עיניים בהרצליה | רופא עיניים בשרון | רופאי עיניים מומלצים | רופא עיניים פרטי מומלץ

בנוסף לתפקידו הרפואי, הרופא עיניים משמש גם כמדריך ויועץ למטופלים בנושאים נוספים הקשורים לראיה ולבריאותם הכללית. הוא יכול לתת ייעוץ לגבי נכונות עבודה ממושכת מול מסכים, לייעץ לגבי שימוש תקין במשקפיים או בעדשות מגע, ולהמליץ על נושאים כמו הגנה על העיניים בסביבות מסוימות.

רופא העיניים הוא דמות מקצועית חיונית בשימור בריאות העין ומערכת הראייה. הטיפול והמעקב שלו מאפשרים שמירה על ראייה בריאה לאורך החיים.

בדיקת עיניים על-ידי רופא עיניים

ביצוע בדיקות עיניים שגרתיות מאפשרת מסייעות לגלות מחלות שלא תמיד המטופל ירגיש בהן, למשל, אנשים הסובלים מסוכרת עלולים לפתח רטינופותיה  או גלוקומה מבלי שירגישו בכך. מחלות שעלולות לגרום לעיניים נזק בלתי-הפיך ואף לעיוורון. בדיקות עיניים תקופתיות חשוב לבצע בהתאם לבריאות של המטופל והיסטוריה משפחתית.

תדירות הבדיקות משתנה בהתאם לגיל המטופל , ההיסטוריה המשפחתית  ולהמלצתו של רופא עיניים. בין המחלות שלרוב נבדקות הן גלאוקומה, קטרקט, בדיקת הרשתית לחולי סכרת, וניוון מרכז הראייה ועוד.

רופא עיניים מומחה עוסק בבריאות העין ותפקודי העין השונים. רפואת עיניים מאבחנים ומטפלים במחלות עינייים ובעיות הקשורות לראייה. מוזמנים להזמין תור.

 

 

תפריט נגישות

Scroll to Top